Oferta
ZADAJ PYTANIE

Wywiad z pacjentem

Pan Andrzej z Gdańska zdecydował się na jednoczasową operację powiek górnych i dolnych!

O swoim doświadczeniu, powodach takiej decyzji i jej skutkach, postanowił się z nami podzielić.

W jaki sposób opadające powieki wpływały na Pana życie? 

 

Opadające powieki przeszkadzały mi przede wszystkim wizualnie. Patrzyłem w lustro 
i widziałem opadającą górną powiekę i opuchniętą dolną. Miałem świadomość, że jak nic 
z tym teraz nie zrobię, to z czasem będzie jeszcze gorzej i że wpłynie to na moją zdolność widzenia. I bardzo cieszę się, że zdecydowałem się na tą operację, bo jak się okazało – 
na górnej powiece miałem przepuklinę, która mogłaby przyspieszyć proces starzenia powiek.

 

Dlaczego zdecydował się Pan na korekcję jednoczesne zoperowanie powieki górnej i dolnej?

 

Jak się za coś biorę, to chcę to doprowadzić do końca, a nie rozkładać w czasie! Może, jakbym miał dłużej czekać, to by mnie przeraziło? A tak zrobiłem to od razu i pozbyłem się całego problemu.

 

Jak wyglądał zabieg, ile trwał?

 

Zabieg trwał około dwóch godzin. Jeżeli uwzględnić podawanie narkozy i wybudzanie – 
to trochę dłużej. W trakcie byłem pod narkozą.

 

Jak czuł się Pan zaraz po operacji?

 

Zaraz po operacji odczuwałem boleść w powiekach, ale personel szybko podał mi dożylne środki znieczulające, dzięki czemu nie było to tak bardzo uciążliwie. Ponadto po zabiegu byłem bardzo senny, dlatego poprosiłem o środek, który pomógłby mi zasnąć. Więc praktycznie całą wizytę w Klinice przespałem!

 

Jak przebiegała rekonwalescencja? 

 

W Klinice Perfect Medica byłem dobę. Po operacji wielokrotnie przychodził ktoś z personelu zapytać, jak się czuję, czy czegoś nie potrzebuję. Co prawda większość czasu spałem, ale wiem, że często badano mi tętno i ciśnienie. Zaraz po operacji pielęgniarki przyniosły 
mi namoczone opatrunki, które musiałem trzymać na powiekach, a potem jeszcze raz wieczorem. Opatrunki łagodziły bolesność, którą odczuwałem jeszcze dzień po operacji. 
W kolejnych dniach dzięki odpowiednim preparatom ból szybko ustępował i powieki były po prostu wrażliwe. Doktor Marek Muraszko, który przeprowadzał operacje, zalecił mi stosowanie odpowiednich środków, które przyspieszyły rekonwalescencję, zmniejszyły obrzęki i wrażliwość powiek. Dodatkowo musiałem jeszcze robić ciepłe okłady z czarnej herbaty na opuchliznę pod oczami.

 

Czy blizny pooperacyjne są dla Pana widoczne?

 

Po dwóch tygodniach po operacji są minimalnie widoczne. Muszę się bardzo dobrze przyjrzeć, żeby je zobaczyć. Na powiekach jeszcze jest zasinienie, obrzęk, ale gdyby nie one nikt nie wiedziałby, że miałem operację! Z resztą dzięki zaleceniom doktora z dnia na dzień jest coraz lepiej!

 

Co zabieg zmienił w Pana życiu?

 

Już samo to, że nie mam pod oczami, kolokwialnie mówiąc, brzydkich worków sprawia, że moja samopoczucie jest dużo lepsze!

 

Dlaczego zdecydował się Pan na zabieg w Klinice Perfect Medica?

 

Znajoma poleciła mi tę Klinikę i doktora Marka Muraszko. Operacja w okolicach oczu była na tyle poważna, że chciałem mieć pewność, że zostanie wykonana przez specjalistę, a efekty jego pracy będą jak najlepsze.